Představujeme Kometu

Představujeme Kometu

30. listopadu 2014 v 19:22
DOBRÝ DEN,
vítám zde všechny čtenáře, kteří se chtějí pokochat několika obrázky a několika článečky o našem historickém podzemí z oblasti těžby zlata.
Jde o zajímavou lokalitu v jižních Ćechách z oblasti Píseckých hor, která je zde na internetu celkem opomíjená ale která si z hlediska historie dolování drahých kovů v České republice zasluhuje mnohem větší pozornost.
Co dnes o těžbě na hoře Kometa víme?
Dnes je především díky archeologickému průzkumu dané lokality celkem věrohodně prokázáno že zde hloubková těžba zlatonosných křemenných žil probíhala již od třináctého století a svého vrcholu dosáhla ve století patnáctém. Pro náročnost a především malou výtěžnost a celkovou vyčerpanost ložiska byla těžba na Kometě během patnáctého století postupně ukončena.
Horníci lokalitu opustili, vše ponecháno v původním stavu - těžba nebyla již nikdy obnovena.
Proto zde máme stále možnost nadále zkoumat toto unikátní dílo do kterého nebylo lidskou rukou zasahováno od středověku.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pokud si budete chtít prohlédnout tyto stránečky, KLIKEJTE NA JEDNOTLIVÉ RUBRIKY VLEVO!!!
Nějak mi tento blog přestal fungovat ku obrazu mému, takže stačí jen klikat na položky vlevo, jo?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 

Reklama